Aster 'Schools' 4-4-0 Live steam loc.

4-4-0-901k (31K)

De loc omspuiten naar een DB fantasie variant.

Ik heb het idee opgevat om de Schools om te spuiten naar een DB gelijkende loc. Dat vind ik ook heel mooi, maar ik heb nu twee groene exemplaren. En eerlijk gezegd heb ik niks met engelse treinen in het bijzonder. Neemt niet weg dat ik mijn Mayflower echt prachtig mooi vind. Omdat ik nu ook 3 mooie duitste rijtuigen heb wil ik er ook een "duitse" loc bij. Er bestaan ook echte DB Live Steam loc's, maar die worden zelden aangeboden en zijn dan ook nog eens **** duur. Het omspuit project lijkt mij ook leuk werk dus daar gaat ie dan.
pic

De hittebestendige verf is besteld.
pic

Inmiddels heb ik de loc gedemonteerd. Er zijn geen foto's van dit proces, maar dat is hetzelfde al de eerder geschreven herbouw van de loc. Een tray bevat onderdelen die rood moeten worden, de ander de onderdelen die zwart moeten worden.
pic

De bevestigings materialen en dergelijke zitten in de azijn/soda week. Worden ze lekker schoon van.
pic

Geen weg terug meer....
pic

Ik vind dat kale metaal toch ook wel mooi hoor... blijft alleen niet lang zo ben ik bang.
pic

Zo. De groene delen zijn geschuurd, vanwege de letters en striping heb ik ervoor gekozen deze blank te schuren. De rest wordt opgeschuurd en ontvet. Goed genoeg.
pic

De blank geschuurde onderdelen worden in een paar lagen zwart gespoten.
pic

De onderdelen die niet blank geschuurd zijn hebben iets minder lagen gekregen, daar hoef ik slechts dezelfde finifsh te krijgen qua lak. Een zwarte basis hebben ze al.
pic

En dan gaan alle delen de oven in, om uit te harden. 45 minuten op 160 graden, zoals de handleiding van de verf dicteert. [EDIT: wat meurt dat zeg].
pic

Vanochtend aan het onbijt heb ik even op mijn gemak de wielen afgeplakt.
pic

Kijk nog maar eens goed, zo zal je deze onderdelen niet meer terug zien.
pic

pic

Maar na de derde laag ziet het er erg goed uit. Nu drogen.
pic

Ook de rode onderdelen gaan de oven in om uit te harden. Daartoe moet wel even de maskeer tape er af. Kijk eens hoe mooie dat is.
pic

Daar gaan ze. Lekker afbakken.
pic

Terwijl de oven zijn werk doet verf ik met de hand nog even wat groen accenten rood.
pic

Zo, die zijn klaar. (het groen wat je nog ziet komt aan de binnenkant, zie je niks meer van).
pic

Dan zijn alle onderdelen droog. Klaar voor montage.
pic

Klik hier voor het volgende deel; De Montage van de loc.

04/2021

spacer
Disclaimer:
De bovengenoemde ombouwbeschrijvingen zijn geschreven door Hanulveen.nl, deze vertegenwoordigen in geen zin de wijze van inbouwen aanbevolen door een of meerdere fabrikanten. Hanulveen.nl kan en zal geen aansprakelijkheid erkennen in geval van schade, het zij direct of indirect, danwel aan derden, door het inbouwen volgens bovengenoemde inbouwbeschrijvingen. Daar modelspoor modellen kunnen afwijken qua fabricagewijze en uitvoering, hoeven bovenstaande ombouwbeschrijvingen niet perse correct te zijn voor uw exemplaar. Het dient daarom aanbeveling u ervan te verzekeren dat het model dat u wilt ombouwen 100% overeenkomt met het omschreven ombouw model.
spacer