Aster 'Schools' 4-4-0 Live steam loc.

4-4-0-901k (31K)

Kleine aanpassingen aan de loc, met weer een proef run.

Ik heb de lonten van de loc wat getrimd. Ze waren wat te groot en daardoor hadden ze geen optimale verbranding. Uiteraard vraagt dat om een praktijk test en zoals je ziet is het nu mooi dominant blauw zoals het hoort.
pic

Ook heb ik de rechter Slip-Return Crank (vooruit-achteruit selector) iets meer weerstand in zijn beweging gegeven. Het tikken wat voorheen te horen was kwam daar vandaan. De bediening was veel te licht, en daardoor sloeg deze ongecontroleerd om. pic
(foto: http://sidestreet.info, Marc Horovitz).

Zoals je nu ziet loopt de loc prachtig soepel omdat beide cilinders nu juist gevuld worden. En zonder getik.

Ook langzaam, met een minimale regelateur opening, is het goed te zien dat er geen dode- of zware punten in de aandrijving zitten. Ze loopt nu beter dan ooit.

Zoals je ziet zit de regelateur (links) bijna helemaal dicht, en nog loopt ze lekker... ik ben er echt trots op.
Ze had het zwaar maar met de nodige TLC is ze weer helemaal lekker in haar element.

Met flinke pas werkt ze zich een beetje in het zweet. Niet verbazend met de mate van slijtage die ze heeft. Maar het functioneert nog prima.
Dit is ook de rechterzijde met het gesoldeerde kruishoofd. Nog steeds heel.

04/2021